Rem – Loradeniz

by

Follow this playlist:

Latest Posts

Four in Jordan – TSU!

15 May 2018

James Hakan Dedeoğlu müzik camiasında oldukça aşina olduğumuz bir isim. Kendisini Bant Mag ve Radyo Eksen’den de tanıyoruz. TSU! ise onun sahne arkasından sahneye atılığı proje olarak adlandırılabilir. Four in Jordan ilk 10 saniyede etki altına alan bir parça; gitarı solo piyano gibi işleyerek, ince ince yazılmış.

Zaten Kırılmış Bir Kızsın – Bağzıları

Zaten Kırılmış Bir Kızsın – Bağzıları

10 April 2018

Onur Ünlü ya da şair mahlasıyla Ah Muhsin Ünlü’nün ‘Yaşasın! Ne Kadar da İdeolojik Yaklaşıyoruz Birbirimize’ adlı pek kıymetlı şiirinden dizilere de yer veren parçanın sözlerinde bir şeyler bulmamak elde değil. 2017’de piyasaya sürülen Bize Kalsın albümünün öne çıkan parçası ‘Zaten Kırılmış Bir Kızsın’ modern sahneye ait olsa da 2000’lerin rock sounduna çok yakın ögeler içeriyor. Gürültüsüz, sade bir atmosferi var.

Maymun Kral – Hedonutopia

3 April 2018

Hedonutopia tınıları kulağımıza yeni yeni tanıdık gelmeye başlasa da İzmir çıkışlı topluluğun kuruluşu tam 10 yıl öncesine dayanıyor aslında. Bu tarz elektronik, orijinal ritimlere çok sık rastlayamıyoruz. Yoğun ve kirli vokal ile kullanılan ambient tonlar da bu orijinal ritimlere eşlik ediyor. 2016’da Ucube Dizayn’ı ve 2017’de Yarı Cennet’i piyasaya sürdüler. Ucube Dizayn’ın müzikalite ve deneysellik anlamında bir adım daha öne çıktığını söyleyebilirim.

Mert Turan

Mert Turan

I was born on the day "Evil Empire" album by Rage Against the Machine was released and I brought those lucky bastards 3 Grammy nominations. I live in Ankara, Turkey and study Philosophy at Middle East Technical University. I have worked professionally in the music industry for more than 4 years, specializing in studio recording, sound editing and mixing. I previously worked for musicto both as an intern and a curator. During my internship with musicto I gained valuable experience on the music business, social media and community management. I love being a part of this community.